Η ομάδα INFOSTRAG προγραμματίζει τη δημιουργία εργαστηρίου που θα έχει ως αντικείμενο την κωδικοποίηση της πείρας/γνώσης των δήμων για τον ανασχεδιασμό των υπηρεσιών/διαδικασιών/λειτουργιών τους με τρόπο που θα οδηγήσει: α) στην παροχή καλύτερων υπηρεσιών στους δημότες/τοπικές επιχειρήσεις και β) στην αποδοτικότερη/αποτελεσματικότερη λειτουργία των δήμων (εξοικονόμηση δαπανών, λήψη καλύτερων αποφάσεων κλπ.). Στόχος είναι στο εργαστήριο να συμμετάσχουν περίπου 10-15 δήμοι διαφόρων πληθυσμιακών και γεωγραφικών κατηγοριών. Επίσης, η ομάδα INFOSTRAG επιθυμεί το εργαστήριο να είναι ανοιχτό και σε άλλες ερευνητικές ομάδες που έχουν να συνεισφέρουν με ιδέες και επιστημονική γνώση στο ζήτημα αυτό.
Ετικέτες Άρθρου:Ανασχεδιασμός Υπηρεσιών, ΔΗΜΟΙ, Ηλεκτρονική Διακυβέρνηση, Ψηφιακός Δήμος
![]() ![]() ![]() |
Γεγονότα, Εκδηλώσεις @ map |
Τελευταίο Project [όλα..] ![]() |
Σχετικές Εκδόσεις Συνεργατών |